Держземагентство: за вісім місяців цього року інспекційні підрозділи провели майже 42 тис. перевірок стану дотримання вимог земельного законодавства

У ході перевірок державні інспектори виявили 27,3 тис. порушень земельного законодавства, видали 26,6 тис. приписів про їх усунення, склали 14,1 тис. протоколів про адміністративні правопорушення, притягнули до відповідальності 11,5 тис. громадян і посадових осіб, на яких наклали штрафів на суму понад 3 млн гривень.
Крім того, на порушників спеціалісти нарахували заподіяну шкоду на загальну суму 95,6 млн грн, у тому числі за: самовільне зайняття земельних ділянок – 60,9 млн грн, використання наділів не за цільовим призначенням – 25,2 млн грн, зняття ґрунтового покриву – близько 9,5 млн гривень.
Слід зазначити, що найпоширенішими порушеннями на землях усіх категорій та форм власності є самовільне зайняття ділянок, використання наділів без правовстановлюючих документів, нераціональне використання земельних ресурсів, невиконання законних розпоряджень чи приписів посадових осіб.