Комітет з питань економічної політики рекомендує парламенту прийняти за основу проект закону "Про внесення зміни до статті 16 Закону України "Про державну реєстрацію речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень"

Законопроект (реєстр. №10577) спрямований на спрощення процедури державної реєстрації права власності на житловий будинок, будівлю або споруду з одночасним набуттям речових прав на земельну ділянку, на якій вони розташовані.
Зокрема, проектом передбачається встановити, що у разі виникнення, переходу або припинення права власності на житловий будинок, будівлю або споруду з одночасним виникненням, переходом або припиненням речових прав на земельну ділянку, на якій вони розташовані, подається одна заява про державну реєстрацію прав та їх обтяжень на такі об´єкти.
Під час обговорення члени Комітету висловили деякі зауваження до проекту, які будуть враховані під час його доопрацювання до другого читання.
Члени Комітету вважають, що реалізація положень проекту спростить та удосконалить процедуру державної реєстрації речових прав на земельну ділянку та об´єктів, які розташовані на земельній ділянці, сприятиме нормалізації роботи ринку нерухомого майна, покращення позитивного іміджу України.
Верховна Рада України