Мінагрополітики і НБУ спільно розмірковують про Земельний банк

Земельна реформа, що завершується в Україні, дає можливість запропонувати принципово нові підходи до фінансово-кредитного забезпечення розвитку аграрної галузі. Ключову роль в цьому має відіграти Державний земельний (іпотечний) банк. Про це Міністр аграрної політики та продовольства України Микола Присяжнюк повідомив, виступаючи на презентації чергового аналітичного звіту Американської торгової палати “Партнерство з метою підвищення конкурентоспроможності економіки України 2011-2012”.
За словами Міністра, сьогодні Мінагрополітики спільно з Національним банком України проводять активну роботу щодо створення цієї фінансової інституції. Зокрема, утворено робочу групу, до складу якої увійшли фахівці НБУ та Мінагрополітики. “Головною метою створення Державного земельного (іпотечного) банку є формування системи довготермінового іпотечного кредитування аграріїв для технічного та технологічного переоснащення сільськогосподарського виробництва. За нашими попередніми розрахунками, це дасть змогу за умови належного використання природно-ресурсного потенціалу майже вдвічі збільшити обсяги виробництва аграрної продукції”, повідомив Микола Присяжнюк.
Ще одне завдання, над яким зараз працює Мінагрополітики, розвиток вітчизняного машинобудування. Нещодавно вийшов Указ Президента, що передбачає координацію розвитку сільського машинобудування Міністерством аграрної політики та продовольства України. “Ми створили спільну координаційну раду при Міністерстві, до якої входять Американська торгівельна палата, Європейська бізнес-асоціація, Світовий банк, Європейський банк реконструкції і розвитку. І я переконаний, що разом ми знайдемо найкращу відповідь і на це питання”, зазначив Міністр.