ОЛЕНА ЛУКАШ: ВІДБУЛОСЬ НЕСАНКЦІОНОВАНЕ ВТРУЧАННЯ В РОБОТУ КОМП’ЮТЕРНОЇ МЕРЕЖІ МІНІСТЕРСТВА ЮСТИЦІЇ

«1 жовтня 2013 року у зв’язку із технічними проблемами, які виникли під час ведення реєстрів інформаційної мережі Міністерства юстиції України, що здійснюється державним підприємством «Інформаційний центр» Міністерства юстиції України, унеможливився доступ до реєстрів, які забезпечують діяльність Державної реєстраційної служби України, Державної виконавчої служби України, органів юстиції і нотаріусів.
За попередньою інформацією, наданою державним підприємством «Інформаційний центр» Міністерства юстиції України, відбувся збій програмного забезпечення, яке було розроблене ТОВ «Арт-мастер» та ТОВ «3-Т», внаслідок чого було заблоковано діяльність усіх користувачів, які використовують вказані реєстри. Фізичні та юридичні особи були позбавлені можливості реалізувати свої конституційні права та свободи.
Детальний огляд програмного забезпечення і аналіз ситуації засвідчив, що відбулось несанкціоноване втручання в роботу комп’ютерного обладнання, автоматизованих систем та комп’ютерних мереж Міністерства юстиції, що призвело до блокування інформації і порушення встановленого порядку її маршрутизації.
Інформацію про вказаний злочин було невідкладно повідомлено правоохоронним органам та внесено до Єдиного реєстру досудових розслідувань. Другу добу тривають невідкладні слідчі дії, встановлюється коло осіб, причетних до вчинення вказаного злочину. Досудове розслідування кримінального провадження здійснює Головне слідче управління МВС. Завдяки злагодженій роботі правоохоронних органів уже зараз можна констатувати, що винні особи невдовзі постануть перед судом.
На даний момент фахівцями державного підприємства «Інформаційний центр» Міністерства юстиції України вживаються цілодобові заходи щодо невідкладного відновлення роботи реєстрів. Якість та повнота реєстрів не постраждали, і за оцінками експертів, вже 3 жовтня 2013 року реєстри мають запрацювати в звичайному режимі.
Міністерство юстиції України ще раз просить користувачів реєстрів із розумінням поставитися до тимчасових незручностей».

Сайт Минюсту

За фактом втручання в роботу комп’ютерів, автоматизованих систем та комп’ютерних мереж Міністерства юстиції відкрито кримінальне провадження. Про це йдеться у повідомленні відділу зв’язків із засобами масової інформації Генеральної прокуратури України.
За даними ГПУ, в результаті атаки була заблокована робота 12 державних і єдиних реєстрів інформаційних мереж.
«Встановлено, що в результаті зупинення функціонування Державних реєстрів було порушено роботу державних органів, заподіяно значну майнову шкоду як Державному бюджету, так і громадянам України, які не змогли укласти договори купівлі-продажу, видати довіреності, зареєструвати свої речові права та інше», – наголошується у повідомленні.
Відомості про несанкціоноване втручання в інформаційні мережі Мін’юсту внесено до Єдиного реєстру досудових розслідувань.
За даним фактом проводяться слідчі дії, встановлюється коло осіб, причетних до цього злочину.
Водночас, міністр юстиції України Олена Лукаш заявила, що доступ до державних реєстрів буде відновлено вже 3 жовтня. У заяві міністра зазначається, що «якість і повнота реєстрів не постраждали». Робота по відновленню роботи реєстрів ведеться цілодобово.
Нагадаємо, що 1 жовтня Мін’юст попередив, що доступ до єдиних і державних реєстрів інформаційної мережі міністерства, обслуговування яких здійснює «Інформаційний центр Міністерства юстиції України», буде тимчасово неможливим через технічні проблеми.
Джерело:
ZAXID.NET

www.asnu.net