Закон про ринок землі відправлено на повторне перше читання

ВР відправила на повторне перше читання урядовий законопроект про ринок землі.
Верховна Рада Україна (ВР) сьогодні в ходівечірнього пленарного засідання відправила на повторне перше читання проект законуУкраїни про ринок землі№ 9001-1, ініційований Кабінетом міністрів. За відповідне рішення проголосували 255 народних депутатів з мінімально необхідних 226.
Проектом закону передбачалося, що державні органи приватизації передають у власність або у користування (крім відчуження земель, на яких розташовані об”єкти, які не підлягають приватизації і земель сільськогосподарського призначення) земельні ділянки, на яких розташовані державні, в тому числі казенні, підприємства, господарські товариства , у статутних капіталах яких державі належать частки (акції, паї), об’єкти незавершеного будівництва та законсервовані об’єкти, а також продаж земельних ділянок, на яких розташовані об’єкти, що підлягають приватизації.
Також законопроектом встановлюється порядок продажу земельних ділянок державної та комунальної власності громадянам та юридичним особам на неконкурентних засадах
Продаж громадянам і юридичним особам земельних ділянок державної (крім земельних ділянок, на яких розташовані об’єкти, що підлягають приватизації, і земель сільськогосподарського призначення) та комунальної власності для потреб, проводиться місцевими державними адміністраціями, Радою міністрів Автономної Республіки Крим, центральним органом виконавчої влади з питань земельних ресурсів та його територіальними органами або органами місцевого самоврядування в межах їх повноважень.
Продаж земельних ділянок державної власності (права на їх оренду) разом з розташованими на них об’єктами, які підлягають приватизації, здійснюється державними органами приватизації відповідно до законодавства про приватизацію.
Узгодження продажу земельних ділянок іноземним державам та іноземним юридичним особам здійснюється Кабінетом міністровм протягом місяця з дня подання клопотання про погодження такого продажу.
До клопотання про узгодження продажу Кабінетом міністрів м земельних ділянок іноземним державам та іноземним юридичним особам додаються такі документи або їх копії: проект відведення земельної ділянки; технічна документація із землеустрою щодо встановлення меж земельної ділянки в натурі; звіт з експертної грошової оцінки земельної ділянки або права його оренди; технічний паспорт земельної ділянки; установчих документів юридичної особи.
Неподання зазначених документів є підставою для відмови Кабінетом міністрів Україні у погодженні продажу земельних ділянок іноземним державам та іноземним юридичним особам.
Рішення про погодження продажу земельних ділянок іноземним державам та іноземним юридичним особам приймається з урахуванням: створення сприятливих зовнішньоекономічних умов для соціально-економічного розвитку України; запобігання втручання у внутрішні справи України і запобігання посягань на її державний суверенітет і територіальну цілісність.
Території, на яких обмежується або забороняється продаж земельних ділянок іноземним державам та іноземним юридичним особам, встановлюються Кабінетом міністрів за поданням центрального органу виконавчої влади з питань земельних ресурсів, Міністерства закордонних справ України, Міністерства оборони України або Служби безпеки України.
Покупцями земельних ділянок сільськогосподарського призначення для ведення товарного сільськогосподарського виробництва можуть бути: громадяни України; фермерські господарства, створені відповідно до закону; держава в особі центрального органу виконавчої влади з питань земельних ресурсів або територіальні громади в особі відповідних органів місцевого самоврядування.
Також нардепи створили робочу групу для доопрацювання відповідного законопроекту, до якої увійду народні депутати України, власники земельних ділянок таКрім того, відповідним рішення ВР відхилила законопроекти № 9001 внесений нардепом від Партії регіонів Григорієм Смітюхом і законопроект № 9001-2 ініційований народним депутатом Олегом Ляшко.